O firmě

Obchod Art Decoratif se zabývá výrobou a prodejem replik evokujících dobu Secese  a Art deco z let 1905-1925. Prodáváme stříbrné a zlaté šperky,  vázy, dekorační předměty a různé drobností do bytu či na sebe.

Nejvíc výrobků vychází z tvorby slavného českého malíře Alfonse Muchy a některé jsou vyrobeny i podle jeho nerealizovaných návrhů.

Šperky  jsou opatřeny certifikátem, ve kterém je uveden použitý materiál, váha, kameny, kdo vyrobil, podle jakého designera a jiné specifikace.

Prodáváme ale i vázy z pískovaného i čirého skla, ve stylu Secese a Art deco. Jsou zdobené malbou nebo kovem.

Firma Art Decoratif působí na trhu od roku 1991.První obchod byl otevřen v roce 1991 v Melantrichově ulici v Praze a byl sám uměleckým předmětem. Portál byl totiž kopií portálu, který navrhl Alfons Mucha pro zlatnictví Fouquet v Paříži a jehož pouhé torzo se nachází v muzeu. Zde jste mohli najít opravdu kvalitní repliky secesních váz, lamp, šperků, látek, nástolců, nožů na dopisy, kovových rámečku a jiných krásných věcí. Vždy se tu našel ten správný dáreček pro nejbližší. Bohužel tento obchod Magistrát hl.m.Prahy v roce 2009 zrušil. Dodnes dostáváme e-maily od dřívějších zákazníků, jaká je škoda takového krásného obchodu.

 

Obchod Art Decoratif v ulici U Obecního domu 2, Praha 1, byl umocněn náladou nádherně zrekonstruovaného skvostu secese, v jehož budově se nacházel - Obecního domu. www.obecnidum.cz I tento obchod jsme bohužel uzavřeli.

Nyní provozujeme e-shop www.artdecoratif.cz, ve kterém nabízíme hlavně stříbrné šperky, na které jste byli zvyklí v obchodech e a hledáme nový vhodný prostor, kde bychom mohli opět v krásném prostředí nabízet větší sortiment krásných věcí. 

Majitelka a hlavní designerka a výrobce Zuzana Marešová je registrována na Puncovním úřadě. Značku najdete v seznamu zlatníků, registraci v seznamu registrovaných.

 

 

úvod - mapa stránek - tvorba www stránek Petr Kvapil